Ilja Bart - cswiki.cz

Ilja BartIlja Bart
Rodné jméno Julius Bartošek
Narození 17. května 1910
Chrudim
Rakousko-Uhersko
Úmrtí 11. listopadu 1973 (ve věku 63 let)
Praha
Československo
Místo pohřbení Duchcov
Pseudonym Ilja Hlučák
Povolání novinář
Národnost česká
Alma mater Univerzita Karlova
Období 1927–1973
Významná díla Uhelný kraj
multimediální obsah na Commons
Seznam děl Souborném katalogu ČR
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek .

Ilja Bart (17. května 1910, Chrudim11. listopadu 1973, Praha) byl československý novinář a básník.

Obsah

Život


Narodil se v Chrudimi. Po maturitě na duchcovském gymnáziu vystudoval práva na Univerzitě Karlově. Zúčastnil se španělské občanské války, za okupace byl vězněn pro ilegální činnost. Před válkou i po ní pracoval jako novinář v levicovém tisku. Vykonával i řadu politických funkcí. Od třicátých let překládal ruskou a španělskou poezii. Zemřel 11. listopadu v Praze.

Dílo


Autor psal prózy, reportáže, divadelní hry a básnické sbírky:

Próza

Básnické sbírky

Odkazy


Literatura
Kategorie: Narození 1910 | Úmrtí 1973 | Čeští básníci | Čeští spisovatelé | Pohřbení v Duchcově | Narození v Chrudimi | Úmrtí v Praze | Úmrtí 11. listopaduPoslední aktualizace: 12.11.2020 09:58:20 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    licence: CC-by-sa-3.0

Změny: Všechny obrázky a většina návrhových prvků, které s nimi souvisejí, byly odstraněny. Některé ikony byly nahrazeny FontAwesome-Icons. Některé šablony byly odstraněny (např. „Článek potřebuje rozšíření“) nebo byly přiřazeny (např. „Poznámky“). Třídy CSS byly buď odstraněny, nebo harmonizovány Byly odstraněny konkrétní odkazy na Wikipedii, které nevedou k článku nebo kategorii (jako „Redlinks“, „links to edit page“, „links to portals“). Každý externí odkaz má další obrázek. Kromě několika drobných změn designu byly odstraněny mediální kontejnery, mapy, navigační krabice, mluvené verze a geomikroformáty.


Upozornění: Protože daný obsah je v daném okamžiku automaticky převzat z Wikipedie, ruční ověření bylo a není možné. LinkFang.org proto nezaručuje přesnost a aktuálnost získaného obsahu. Pokud existují informace, které jsou v tuto chvíli chybné nebo mají nepřesné zobrazení, neváhejte a kontaktujte nás: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.