Jan W. Speerger - cswiki.cz

Jan W. SpeergerJan Wenceslaus Speerger
Jan Wenceslaus Speerger
Rodné jméno Jan Sperger
Narození 29. dubna 1896
Adamov
Rakousko-Uhersko
Úmrtí 25. června 1950 (ve věku 54 let)
Praha
Československo
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jan Wenceslaus Speerger, vlastním jménem Jan Sperger (29. dubna 1896, Adamov[1]25. června 1950, Praha), byl český herec.

Obsah

Život


J. W. Speerger, vlastním jménem Jan Sperger, se narodil Rosině Špergrové jako nemanželský syn. Vyučil se kamnářem a údajně navštěvoval keramickou školu v Bechyni. V sedmnácti letech odešel do Prahy. Od roku 1916, byl ženat s Annou Šubrtovou, se kterou měl syna Oldřicha Speergera (1919–2009), později filmového střihače. Od roku 1919 do své smrti 1950, natočil přes 270 filmů, zemřel na selhání jater, po delší nemoci.

Filmografie


Herectví

Režie

Odkazy


Literatura

Reference

Externí odkazy
Kategorie: Čeští herci | Čeští režiséři | Narození 1896 | Úmrtí 1950 | Čeští herci němého filmu | Narození 29. dubna | Úmrtí 25. červnaPoslední aktualizace: 13.11.2020 06:52:27 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    licence: CC-by-sa-3.0

Změny: Všechny obrázky a většina návrhových prvků, které s nimi souvisejí, byly odstraněny. Některé ikony byly nahrazeny FontAwesome-Icons. Některé šablony byly odstraněny (např. „Článek potřebuje rozšíření“) nebo byly přiřazeny (např. „Poznámky“). Třídy CSS byly buď odstraněny, nebo harmonizovány Byly odstraněny konkrétní odkazy na Wikipedii, které nevedou k článku nebo kategorii (jako „Redlinks“, „links to edit page“, „links to portals“). Každý externí odkaz má další obrázek. Kromě několika drobných změn designu byly odstraněny mediální kontejnery, mapy, navigační krabice, mluvené verze a geomikroformáty.


Upozornění: Protože daný obsah je v daném okamžiku automaticky převzat z Wikipedie, ruční ověření bylo a není možné. LinkFang.org proto nezaručuje přesnost a aktuálnost získaného obsahu. Pokud existují informace, které jsou v tuto chvíli chybné nebo mají nepřesné zobrazení, neváhejte a kontaktujte nás: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.