Cswiki.cz

LibriVoxLibriVox (z latinského liber, kniha a vox, řeč) je internetový projekt sdružující dobrovolníky, kteří vytvářejí mluvené nahrávky knih, které jsou volným dílem ve Spojených státech. Všechny audioknihy na serveru LibriVox jsou vydány jako volné dílo (public domain). Projekt založil v roce 2005 Kanaďan Hugh McGuire.[1] V roce 2021 nabízela tamní digitální knihovna téměř 16 tisíc nahrávek ve 45 jazycích, velká většina z nich je však pouze v angličtině. Koordinace nahrávání, editace a kontroly probíhá na přidruženém phpBB fóru. LibriVox nemá stanovenou laťku pro technickou kvalitu nahrávek – stačí, aby jim bylo rozumět. Některé audioknihy se přesto mohou rovnat profesionální produkci, která může stát tisíce až desetitisíce amerických dolarů (stovky tisíc korun).[2][3] LibriVox je provozován díky darům a spolupracuje s podobnými projekty Internet Archive (hosting souborů) a Projektem Gutenberg (poskytování zdrojových textů).[4]

LibriVox
Logo
URLlibrivox.org
Slogan„Free public domain audiobooks“
Komerčníne
Charakter stránkydigitální knihovna
Licence obsahuPublic domain
Spuštěnosrpen 2005

Odkazy

Reference

  1. Librivox. Creative Commons [online]. 2006-12-05. Dostupné online . (anglicky)
  2. BUCCAFUSCO, Christopher; HEALD, Paul J. Do Bad Things Happen When Works Enter the Public Domain?: Empirical Tests of Copyright Term Extension. S. 20. Berkeley Technology Law Journal [online]. 2013. S. 20. Dostupné online . (anglicky)
  3. RACHLIS, Louise. Rachlis: Discovering the joy of audio books in a pandemic. Ottawa Citizen [online]. 2020-08-20. Dostupné online . (anglicky)
  4. About Librivox [online]. LibriVox. Dostupné online . (anglicky)

Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 21.11.2021 12:58:36 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto czwiki.org nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.