Cswiki.cz

Light novelLight novel (japonsky ライトノベル, raito noberu, česky lehký román) je druh japonského románu.[1] Termín je odvozen z angličtiny, jedná se však o wasei-eigo. Často bývá zkracován jako ranobe (ラノベ) či rainobe (ライノベ).

Obchod light novel v Macao.

Typicky se nejedná o útvar delší než 40–50 tisíc slov, kratší díla tak svým rozsahem odpovídají spíše novelám. Tyto romány bývají tištěny ve formátu A6 jako tzv. bunkobon a jsou často (nesouvisle) ilustrovány ve stylu manga.


Odkazy

Reference

  1. VESELÝ, Karel. Nesnesitelná lehkost románu. A2 [online]. 2013-12-04 [cit. 2016-02-13]. Roč. 25, čís. 13. Dostupné online .

Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 20.11.2021 12:52:58 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto czwiki.org nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.