Lucernafilm - cswiki.cz

LucernafilmMožná hledáte: Lucernafilm Video, společnost existující v letech 1990–1995.
Lucernafilm
Základní údaje
Předchůdce Kinofa
Zakladatel Vácslav Havel
Adresa sídla Praha, Česko
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Lucernafilm byla filmová společnost existující v Československu v letech 19121949. Významnou roli v ní měla rodina Havlových, zejména její zakladatel a dlouholetý ředitel Miloš Havel.

Obsah

Historie Lucernafilmu


Vznik Lucernafilmu

Lucernafilm s.r.o. vznikla v roce 1912, když Vácslav Havel založil rodinnou společnost tohoto jména. Pro její fungování, které zpočátku spočívalo ve vytváření krátkých aktualit, nakoupil od společnosti Kinofa filmový materiál a vybavení. Do činnosti Lucernafilmu se aktivně zapojil syn Vácslava Havla Miloš Havel, jehož role v počáteční fázi byla především projednávání souhlasů s filmováním s rakouskými úřady.[1] Za druhé světové války byl Lucernafilm jednou ze dvou společností, které mohly natáčet filmy v češtině.

Znárodnění Lucernafilmu

De iure zanikl Lucernafilm v roce 1950.[2]

Odkazy


Reference

  1. KOŽELOVÁ, Jana. Česká kinematografie v letech 1938−1948 a Miloš Havel. Brno, 2014. Magisterská diplomová práce. Masarykova univerzita, Filozofická fakulta. Vedoucí práce Jiří Němec. Dostupné online.
  2. Národní filmový archiv: Lucernafilm s.r.o.

Externí odkazy
Kategorie: Česká kinematografie | Firmy v PrazePoslední aktualizace: 13.11.2020 07:29:45 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    licence: CC-by-sa-3.0

Změny: Všechny obrázky a většina návrhových prvků, které s nimi souvisejí, byly odstraněny. Některé ikony byly nahrazeny FontAwesome-Icons. Některé šablony byly odstraněny (např. „Článek potřebuje rozšíření“) nebo byly přiřazeny (např. „Poznámky“). Třídy CSS byly buď odstraněny, nebo harmonizovány Byly odstraněny konkrétní odkazy na Wikipedii, které nevedou k článku nebo kategorii (jako „Redlinks“, „links to edit page“, „links to portals“). Každý externí odkaz má další obrázek. Kromě několika drobných změn designu byly odstraněny mediální kontejnery, mapy, navigační krabice, mluvené verze a geomikroformáty.


Upozornění: Protože daný obsah je v daném okamžiku automaticky převzat z Wikipedie, ruční ověření bylo a není možné. LinkFang.org proto nezaručuje přesnost a aktuálnost získaného obsahu. Pokud existují informace, které jsou v tuto chvíli chybné nebo mají nepřesné zobrazení, neváhejte a kontaktujte nás: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.