Cswiki.cz

Obojživelné letadloObojživelné letadlo nebo amfibie je druh vodního letadla (hydroplánu), který je opatřen podvozkem a může tak vzlétat a přistávat jak ze země tak i z vody. Podvozek těchto amfibií je většinou zatahovací, u menších strojů polo-zatahovací.

Consolidated PBY Catalina, nejslavnější amfibie na letišti v Plzni

Amfibická letadla se v současnosti používají především k hašení požárů. Nejslavnější letadlo tohoto druhu je Consolidated PBY Catalina.


Některá obojživelná letadla

Dnes se opět začínají v omezené míře zase vyrábět, především menší stroje, výjimkou je ruský Berijev Be-200.


Související články


Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 20.11.2021 07:44:31 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto czwiki.org nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.