Otto Heller - cswiki.cz

Otto HellerOtto Heller
Narození 3. září 1896
Praha
Rakousko-Uhersko
Úmrtí 17. února 1970 (ve věku 73 let) nebo 19. února 1970 (ve věku 73 let)
Londýn
Spojené království
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek .

Otto Heller (3. září 1896 Praha[1], Rakousko-Uhersko17. února 1970, Londýn, Velká Británie) byl český kameraman.

Obsah

Život


Coby asistent kameramana působil již v roce 1916 při pohřbu císaře Františka Josefa I. Po první světové válce začal pracoval jako profesionální kameraman v Pragafilmu. Zde se seznámil s Karlem Lamačem a postupně se stal jedním z jeho nejbližších spolupracovníků. Jeho česká předválečná filmografie obsahuje zhruba 70 různých němých filmů a 40 filmů zvukových. Společně s Karlem Lamačem pak v roce 1939 kvůli svému židovskému původu musel emigrovat před Hitlerem do Velké Británie, kde už zakotvil natrvalo a do své původní vlasti se již nikdy nevrátil. Ve Velké Británii pracoval s předními britskými herci a filmaři a podílel se zde na vzniku zhruba 80 hraných filmů.

Odkazy


Reference

  1. Matriční záznam o narození a obřízce pražské židovské náboženské obce

Externí odkazy

(česky)

(anglicky)
Kategorie: Čeští kameramani | Čeští emigranti a exulanti | Čeští Židé | Narození 1896 | Úmrtí 1970 | Narození v Praze | Úmrtí v LondýněPoslední aktualizace: 13.11.2020 07:07:29 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    licence: CC-by-sa-3.0

Změny: Všechny obrázky a většina návrhových prvků, které s nimi souvisejí, byly odstraněny. Některé ikony byly nahrazeny FontAwesome-Icons. Některé šablony byly odstraněny (např. „Článek potřebuje rozšíření“) nebo byly přiřazeny (např. „Poznámky“). Třídy CSS byly buď odstraněny, nebo harmonizovány Byly odstraněny konkrétní odkazy na Wikipedii, které nevedou k článku nebo kategorii (jako „Redlinks“, „links to edit page“, „links to portals“). Každý externí odkaz má další obrázek. Kromě několika drobných změn designu byly odstraněny mediální kontejnery, mapy, navigační krabice, mluvené verze a geomikroformáty.


Upozornění: Protože daný obsah je v daném okamžiku automaticky převzat z Wikipedie, ruční ověření bylo a není možné. LinkFang.org proto nezaručuje přesnost a aktuálnost získaného obsahu. Pokud existují informace, které jsou v tuto chvíli chybné nebo mají nepřesné zobrazení, neváhejte a kontaktujte nás: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.