Cswiki.cz

Poloztužená vzducholoďPoloztužená vzducholoď je vzducholoď s částečnou kostrou – obvykle pevným kýlem.

Sovětská poloztužená vzducholoď V6 „OSOAVIACHIM“, postavená Umbertem Nobilem

Kýl poloztužené vzducholodi udržuje její podélný tvar. Prochází obvykle celou její délkou. Jsou na něm kabiny, motory a uvnitř bývá i část vybavení vzducholodě. Aerodynamický tvar tělesa vzducholodi je udržován malým přetlakem nosného plynu, který je regulován pomocí balonetů.

První prakticky použitelná poloztužená vzducholoď byla Le Jaune (francouzsky žlutá). Typickými představiteli pak byly vzducholodě Norge a Italia Umberta Nobileho.


Související články


Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 20.11.2021 06:12:34 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto czwiki.org nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.