Směrnice o ptácích - cswiki.cz

Směrnice o ptácíchSměrnice o ptácích (celým názvem Směrnice Rady č. 79/409/EHS z 2. dubna 1979 o ochraně volně žijících ptáků) je směrnice Evropské unie týkající se ochrany ptáků.

Zabývá se zejména ochranou vyjmenovaných druhů ptáků, péčí o ně, ale také regulováním jejich počtů a pravidly pro jejich využívání (tj. především pravidly lovu).

Ve směrnici je vyjmenováno asi 150 chráněných druhů ptáků. Ochrana uvedených druhů spočívá především v ochraně jejich biotopů a stanovišť.

Na základě této směrnice jsou vyhlašovány ptačí oblasti.

Související články


Externí odkazy

Kategorie: Ochrana přírody | Směrnice Evropské unie | Natura 2000Zdroj: Wikipedia - https://cs.wikipedia.org/wiki/Směrnice o ptácích (autoři [Dějiny])    licence: CC-by-sa-3.0

Změny: Všechny obrázky a většina návrhových prvků, které s nimi souvisejí, byly odstraněny. Některé ikony byly nahrazeny FontAwesome-Icons. Některé šablony byly odstraněny (např. „Článek potřebuje rozšíření“) nebo byly přiřazeny (např. „Poznámky“). Třídy CSS byly buď odstraněny, nebo harmonizovány Byly odstraněny konkrétní odkazy na Wikipedii, které nevedou k článku nebo kategorii (jako „Redlinks“, „links to edit page“, „links to portals“). Každý externí odkaz má další obrázek. Kromě několika drobných změn designu byly odstraněny mediální kontejnery, mapy, navigační krabice, mluvené verze a geomikroformáty.

Poslední aktualizace: 14.07.2020 01:06:36 CEST - Upozornění: Protože daný obsah je v daném okamžiku automaticky převzat z Wikipedie, ruční ověření bylo a není možné. LinkFang.org proto nezaručuje přesnost a aktuálnost získaného obsahu. Pokud existují informace, které jsou v tuto chvíli chybné nebo mají nepřesné zobrazení, neváhejte a kontaktujte nás: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.