Cswiki.cz

Sportovní letadloSportovní letadlo je typ letadla navržený pro rekreační nebo soutěžní létání. Obdobně jako sportovní auto je toto letadlo většinou malé, s místem pouze pro pilota nebo snad možná ještě pro jednoho pasažéra. Sportovní letadla mohou být navržena jako akrobatická a/nebo pro letecké soutěže; některá z nich jsou „po domácku“ postavena svými majiteli, jiná jsou upravena z původně vojenských letadel; takový letoun se pak nazývá warbird.

Termín sportovní letadlo byl popularizován novou kategorií FAA lehkých sportovních letadel.


Související články


Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 21.11.2021 06:01:19 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto czwiki.org nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.