Cswiki.cz

Tropical IslandsTropical Islands „Tropické ostrovy“ je umělé tropické letovisko v Braniborsku v Německu. Uvádí se,[kdo?] že jde o světově největší vnitřní bazén, který může vyhovět 7000 návštěvníků denně. Středisko se nachází v Briesen/Brandu, část Halbe v Dahme-Spreewald, asi 60 km jihovýchodně od Berlína, vedle výjezdu „Staakow“ u dálnice A13.

Tropical Island
aquapark zvenčí
Účel stavby
Základní informace
Výstavba2004
Současný majitelTropical Islands Management GmbH
Poloha
AdresaBriesen/Brandu, Německo Německo
Souřadnice
Další informace
WebOficiální web
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Logo Wikimedia Commons galerie na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Je umístěno uvnitř nepoužívaného hangáru, 360 metrů dlouhého, 210 metrů širokého a 107 metrů vysokého. Při objemu 5,5 milionu m³ je jednou z největších budov na zemi podle objemu a je největší samostatně stojící halou na světě bez podpůrných pilířů uvnitř. Hangár stál 78 milionů eur a původně byl postaven[kdy?] společností Cargolifter AG jako hangár na vzducholoď zvaný Aerium. Ale vzducholoď, která měla být v hangáru umístěna – CL160 – nikdy nebyla postavena. Malajsijská společnost Tanjong koupila[kdy?] hangár a okolní pozemky za 17,5 milionů eur a přeměnila jej v letovisko s uměle vybudovanou tropickou lokalitou. Středisko bylo otevřeno 19. prosince 2004.

Návštěvníci zde naleznou tropické prostředí s deštným pralesem, pláží, umělým sluncem, palmami, orchidejemi a ptačím zvukem. Teplota vzduchu je 25 °C. Tropický ráj je otevřen nepřetržitě, každý den v roce.


Témata v letovisku

Panorama resortu

Nachází se zde řada vybavených tematických parků a celků:

  • Tropický květinový svět
  • Vesnice s tropickým jídlem
  • Vršek v tropickém deštném pralese (tropický prales s mangrovým pralesem s 1 km dlouhou stezkou)
  • Tropické moře (přibližně 4 400 m² tropického bazénu, voda hluboká 1,40 m, 8 metrů široká a 200 metrů dlouhá pláž a 850 plátěných křesel a s teplotou vody 28 °C)
  • Bali laguna (bazén o objemu 1 200 m², hloubka vody méně než 1 m; teplota vody 32 °C; vodní atrakce – fontány, tekoucí proudy, krční sprchy, whirlpool a dvoje peřeje)
  • Tropino club (obsahuje brouzdaliště, dětské tobogány, velká prolézačka, lego kostičky, autíčka a další atrakce)
  • Tobogány (27 metrů vysoká věž se čtyřmi tobogány. Ty jsou označeny podle náročnosti od pohodových až po “turbo” tobogán, kde dosahujete rychlost jízdy až 70 km/h. Na nejprudší tobogán je přístup dětem jen starším 14let)
  • Minigolf (118 jamkové hřiště s umělou trávou)
  • Tropické sauny a SPA

Někteří návštěvníci[kdo?][zdroj?] kritizují nedostatečnou hloubku vody v Tropical Sea a Bali laguně.


Galerie


Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 21.11.2021 06:47:01 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto czwiki.org nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.