Tu ten kámen aneb Kterak láskou možno v mžiku vzplanout třeba k nebožtíku - cswiki.cz

Tu ten kámen aneb Kterak láskou možno v mžiku vzplanout třeba k nebožtíkuTu ten kámen
aneb Kterak láskou možno v mžiku
vzplanout třeba k nebožtíku
Původní název Tu ten kámen aneb Kterak láskou možno
v mžiku vzplanout třeba k nebožtíku
Země Československo
Jazyk čeština
Délka 1800 metrů
Žánr komedie
Námět, scénář a režie Karel Anton
Obsazení a filmový štáb
Kamera Otto Heller
Výroba a distribuce
Premiéra 1923
Distribuce Anton–Film
Tu ten kámen
aneb Kterak láskou možno v mžiku
vzplanout třeba k nebožtíku
na ČSFD  IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Tu ten kámen aneb Kterak láskou možno v mžiku vzplanout třeba k nebožtíku je němý český film z roku 1923. Ve filmu učinkoval ve své první roli Vlasta Burian, film se však nedochoval.

Obsah

Děj


Aenny (Anny Ondráková) je zamilovaná do Miloše (Rolf Passer), ten se starým egyptologem Rapapidesem Bulvem (Ferenc Futurista) hledá Tu ten kámena (Tutanchámona). Toho doopravdy najdou. Miloš zatelegrafuje Aenny do Zelené Lhoty, že i s mumií přijedou a že si jí vezme. To naštve nápadníka Aenny (Vlasta Burian). Když se dozvědí dva darmošlapové (Eman Fiala a Mukke Hellmann), že mumie přijede, rozhodnou se, že k získání bohatství a slávy mumii Tu ten kámena ukradnou. S pomocí Fridolína, který se chce pomstít, bednu s mumií vymění za bednu páchnoucích syrečků. A tuláky s mumií v Zelené Lhotě čeká královské uvítání. Pravého egyptologa, který přivezl příšerně smrdící syrečky zmlátí jako podvodníka…

Obsazení


V hlavní roli

Vlasta Burian (role: nápadník Fridolín)

Dále hrají

Autorský tým


Technické údaje


Externí odkazy

Kategorie: České filmové komedie | Filmy z roku 1923 | Československé černobílé filmy | České němé filmy | Nedochované filmyPoslední aktualizace: 12.11.2020 09:45:19 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    licence: CC-by-sa-3.0

Změny: Všechny obrázky a většina návrhových prvků, které s nimi souvisejí, byly odstraněny. Některé ikony byly nahrazeny FontAwesome-Icons. Některé šablony byly odstraněny (např. „Článek potřebuje rozšíření“) nebo byly přiřazeny (např. „Poznámky“). Třídy CSS byly buď odstraněny, nebo harmonizovány Byly odstraněny konkrétní odkazy na Wikipedii, které nevedou k článku nebo kategorii (jako „Redlinks“, „links to edit page“, „links to portals“). Každý externí odkaz má další obrázek. Kromě několika drobných změn designu byly odstraněny mediální kontejnery, mapy, navigační krabice, mluvené verze a geomikroformáty.


Upozornění: Protože daný obsah je v daném okamžiku automaticky převzat z Wikipedie, ruční ověření bylo a není možné. LinkFang.org proto nezaručuje přesnost a aktuálnost získaného obsahu. Pokud existují informace, které jsou v tuto chvíli chybné nebo mají nepřesné zobrazení, neváhejte a kontaktujte nás: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.