Cswiki.cz

Ztužená vzducholoďZtužená vzducholoď je vybavena kompletní kostrou, která zajišťuje zachování aerodynamického tvaru za všech okolností. Uvnitř tělesa vzducholodi jsou umístěny plynové vaky (plynové oddíly), které však nemají vliv na tvar vzducholodi. Proto se ztužená vzducholoď obejde bez balonetů. Ztužené vzducholodi byly největší létající stroje, které kdy byly vyrobeny.

Konstrukce USS Shenandoah (ZR-1) z roku 1923. Na snímku je dobře patrná kostra lodi

Související články


Externí odkazy

Zdroj


Poslední aktualizace: 20.11.2021 06:12:26 CET

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto czwiki.org nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.